понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: фестивал

Отворен повикот за учество на Филмскиот фестивал за млади „Џифони Македонија 2021“

Филмскиот фестивал за млади „Џифони Македонија“ повторно во живо. По минатогодишното онлајн-издание, деветтото издание на Џифони Македонија ќе се одржи ...

Прочитај повеќе

Фестивалот Охридско лето ќе ги плени љубителите на музиката со привлечни мелодии на Шопен, изведени од реномираната турска пијанистка Ѓулсин Онај

Реномираната турска пијанистка, Ѓулсин Онај, ќе биде дел од 61-то издание на фестивалот Охридско лето со изведба на атрактивни мелодии ...

Прочитај повеќе

ЕГЗИТ Фестивал: 3.000 билети за медицинарите, 1.500 вакцини за странските гости

Министерството за здравство и Егзит фестивалот започнуваат заедничка кампања насочена кон поттикнување на вакцинацијата против коронавирусот, се вели во соопштението ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 46 1 2 46
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00