четврток, септември 23, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Телефоните сега можат да снимаат и „од страна“: Дали ова е почеток на нов тренд кај смартфоните?

Се чини дека кинеската компанија „Oppo“ работи на иновација што би можела да ја направи попрепознатлива во преполната глобална глетка ...

Прочитај повеќе

Овие ленти на прстите собираат енергија од потта додека не правите ништо и ги полните вашите уреди (ВИДЕО)

Тим научници од Универзитетот во Сан Диего конструираа преносен колектор на енергија што може да произведува електрична енергија, додека оној ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 135 1 2 135
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00