петок, април 16, 2021
11 °c
Skopje
7 ° пет
11 ° саб
10 ° нед

Tag: трговија

Албански агрономи заинтересирани за македонскиот лозов калем

Делегацијата од албански универзитетски професори, претставници на албанското министерство за земјоделство, како и земјоделци од Албанија беше во посета на неготинското село ...

Прочитај повеќе

Милкооп – прва кооператива за трговија со млеко

Подобро искористување на потенцијалите во примарното млекопроизводство преку здружување на фармерите е целта на првата кооператива за трговија со млеко „Милкооп“ што веќе почна ...

Прочитај повеќе
Страна 68 од 68 1 67 68