вторник, септември 21, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: тесла

Маск откри кога вселенскиот интернет ќе стане достапен низ целиот свет, но и колку всушност чини изградбата на ваков систем

Кога и да се појави некаде, виртуелно или во живо, Илон Маск привлекува големо внимание. Како прво, затоа што е ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 25 1 2 25
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00