среда, декември 8, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: стапка

Вицегувернерката Нацевска: Очекуваме дека намалувањето на основната каматна стапка ќе придонесе за намалување на цената на кредитите на банките, заради полесно надминување на кризата

Одлуката за натамошно монетарно олабавување, односно за намалување на основната каматна стапка, ја донесовме во услови на стабилни движења на ...

Прочитај повеќе

НБРМ: Основната каматна стапка и понудата на благајнички записи се непроменети

Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка одржа седница на којашто беа разгледани најновите економски показатели за домашната економија ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 45 1 2 45
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00