недела, март 7, 2021
2 °c
Skopje
5 ° нед
6 ° пон
6 ° вто

Tag: состојба

Ситуацијата со Ковид-19 сериозна, нема потреба од вонредна состојба, треба да се почитуваат мерките

Состојбата со ширењето на коронавирусот во земјава е особено сериозна, а граѓените мора доследно да ги почитуваат мерките за заштита ...

Прочитај повеќе

Двајца полицајци во Лос Анџелес застрелани додека седеле во полициското возило(видео)

Двајца полицајци од Лос Анџелес закрепнуваат во болница откако беа застрелани во заседа, соопшти полицијата. Снимката од инцидентот покажува еден ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 16 1 2 16