среда, декември 2, 2020
1 °c
Skopje
1 ° сре
4 ° чет
5 ° пет

Tag: резерви

Вицегувернерката Нацевска: Сите показатели потврдуваат дека девизните резерви се во исклучително добра кондиција

Сите показатели потврдуваат дека девизните резерви се во исклучително добра кондиција – на високо ниво и постојано се во сигурната ...

Прочитај повеќе

ЕЦБ за првпат овозможи Народната банка да има пристап до девизна ликвидност во евра

По извршената оценка на барањето за ликвидносна поддршка поднесено од Народната банка, Европската централна банка (ЕЦБ) позитивно одговори на барањето, ...

Прочитај повеќе

Ангеловска-Бежоска: Макроекономската состојба е стабилна, Народната банка ќе даде максимален придонес за справување со предизвиците

„И најновите расположливи податоци покажуваат дека макроекономската состојба е стабилна.“ – порача гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска, на прес-конференцијата ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 23 1 2 23