недела, јануари 17, 2021
-2 °c
Skopje
-5 ° нед
-4 ° пон
-4 ° вто

Tag: ракомет

Македонија оди на Светското ракометно првенство во Египет, Чешка се откажа

Машката македонска сениорска ракометна репрезентација ќе биде дел од ново Светско ракометно првенство, кое утре почнува во Египет. Нашите репрезентативци ...

Прочитај повеќе

Македонија е чекор поблиску до ЕП – Ракометарите победија во Швајцарија

Македонската ракометна репрезентација ја забележа втората победа во квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство. Македонија славеше над Швајцарија, во ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 55 1 2 55