петок, февруари 26, 2021
8 °c
Skopje
10 ° пет
5 ° саб
4 ° нед

Tag: производство

Ковид – 19 го “зарази” и земјоделството: намалена побарувачка, раст на трошоците за производство, проблеми со откуп, несигурен пласман!

Центарот за истражување и креирање политики и Националната федерација на фармери спроведоа истражување, колку пандемијата удрила врз земјоделството во Македонија. ...

Прочитај повеќе

Колку автомобили прават најголемите производители во светот за една минута

Речиси 100 милиони нови автомобили се произведуваат годишно во светот. Индивидуално, Кина е убедливо најголемиот производител на автомобили на планетата, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 231 1 2 231