сабота, септември 25, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: проекти

Инвестициски проекти на МЕПСО дел од европскиот десетгодишен план за развој на преносната мрежа

Новите 400 кв интерконекции Штип-Ниш и Битола–Елбасан, новата 410/110 трансформаторска станица кај Охрид, инвестициски проекти на Македонскиот електропреносен оператор МЕПСО ...

Прочитај повеќе

Во Неготино се одржа работилница за имплементација на активностите за развој на Вардарскиот плански регион

Во Неготино денеска се одржа прва работилница за имплементација на проектните активности на центарот за развој на Вардарскиот плански регион. ...

Прочитај повеќе
Страна 23 од 23 1 22 23
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00