сабота, септември 25, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: проекти

Предупредување од Европската комисија: Компаниите кои работат со вештачка интелегенција мораат да го направат следново

Компаниите кои работат со вештачка интелигенција мора да инсталираат механизми за одговорност за да се избегне злоупотреба, сопштила Европската комисија. ...

Прочитај повеќе

Објавени конечните резултати од Годишните конкурси за поддршка на проекти од културата за 2019

Министерството за култура соопшти дека на својата веб-страница ги објави финалните резултати од Годишните конкурси за поддршка на проекти од национален интерес ...

Прочитај повеќе

Анѓушев и Филипче во Белград: Поддршка од ИФЦ за реализација на крупни инфраструктурни проекти

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, и министерот за здравство, Венко Филипче, денеска во Белград се сретнаа ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 23 1 2 3 23
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00