вторник, октомври 26, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: проекти

Фондот за регионални предизвици поддржува инвестиции во проекти за кооперативна обука: Ќе бидат доделени 18,8 милиони евра за поддршка на дури 60 проекти во Западен Балкан

Фондот за регионални предизвици (РЦФ) го објавува првиот повик за изразување интерес за поддршка на инвестиции во проекти за кооперативна ...

Прочитај повеќе

На првиот „Демо ден“ на Бреинстер, студентите од Академијата за Data science презентираа реални проекти пред над 40 компании

Студентите од Академијата за Data science на Бреинстер ги презентираа своите проекти пред повеќе од 40 компании. На првиот „Демо ...

Прочитај повеќе

За половина година реализирани само 22,5% од капиталните инвестиции – уште има институции со 0% реализација

За половина година се реализирани само 22,5 проценти од капиталните инвестиции. Така во периодот јануари-јуни се потрошени само 72 милиони ...

Прочитај повеќе

Ангеловска-Бежоска: Народната банка секогаш е подготвена да води монетарна политика соодветна на движењата во македонската економија

„Поставеноста на нашата монетарна политика е условена од повеќе фактори, а клучно, од нивото на девизните резерви и од инфлациските ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 23 1 2 23
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00