вторник, септември 21, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: приходи

„Lenovo“ очекува пазарот на компјутери да порасне во следните 3 години

Кинеската групација „Lenovo“, најголемиот производител на персонални компјутери во светот, објави повисок раст од очекуваниот квартален профит, бидејќи ограничувањата за ...

Прочитај повеќе

„Biontech“ го зголеми својот приход стократно за првата половина од годината

Успехот во развојот на вакцина против Ковид-19 ќе ја направи биотехнолошката компанија „Biontech“ еден од најголемите германски фармацевтски производители во ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 112 1 2 112
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00