петок, февруари 26, 2021
8 °c
Skopje
10 ° пет
5 ° саб
4 ° нед

Tag: плата

Просечната месечна исплатена нето-плата за декември 2020 година изнесува 28 294 денари

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во декември 2020 година, во однос ...

Прочитај повеќе

Битолчанец најбогат во 2019, Стружанец со најголема плата, најмладиот милионер има само шест години

Битолчанец e најбогатиот граѓанин во земјава, а на Стружанец му била исплатена највисока плата. Најмладиот милионер во земјава има само ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 72 1 2 72