среда, јуни 16, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: онлајн

Истражување: Високи 70% од учениците задоволни од онлајн наставата оваа година, 30% повеќе од лани

Најновото истражување поддржано од УНИЦЕФ и Британската амбасада, а реализирано од истражувачкиот институт „Реактор“ укажува дека оваа година учениците кои ...

Прочитај повеќе

Странците во текот на 2020 година потрошиле 10,8 милиони евра на онлајн шопинг во Македонија

Согласно објавените податоци од Народната Банка на Република Северна Македонија, Асоцијацијата за е-трговија го анализираше бројот и вредноста на реализирани ...

Прочитај повеќе

Шварценегер ги изненади колегите од „Полицаецот од градинката“ појавувајќи се на нивната онлајн дружба

Арнолд Шварценегер им приреди посебно изненадување на своите колеги од блокбастерот „Полицаец од градинката“ од 1990 година, кога ненајавено упадна ...

Прочитај повеќе

Отворен најголемиот онлајн саем за вработување: Над 500 отворени позиции во 80 компании од Македонија и регионот

Вечерва точно во 00:00 на полноќ почна најголемиот регионален онлајн саем за вработување - отворени се над 500 слободни места ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 24 1 2 24