вторник, октомври 19, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: новинари

Одложена теренската реализација на проектот на ИРЛ „Мобилни редакции“ се до завршување на вонредната состојба

Тимот на новинари и продуценти на Истражувачката репортерска лабораторија – ИРЛ донесе одлука целосно да ја стави во мирување реализацијата ...

Прочитај повеќе

ЗНМ и ССНМ: итни субвенции по вработен новинар/медиумски работник во висина на минимална плата или ослободување од плаќање придонеси

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) бараат од Владата на РСМ ...

Прочитај повеќе

Стејт Департментот: Останува проблемот со неказнивост на нападите врз новинарите

На 11.03.2020 беше објавен Извештајот на Стејт Департментот за минатата 2019 година за почитување на човековите права во Северна Македонија. Во извештајот ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 7 1 2 3 7
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00