вторник, септември 21, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: новинари

Новинари, активисти и неистомисленици шпионирани преку софтвер, отворена глобална истрага

Истрагата која ја спроведе меѓународен медиумски конзорциум, заснована на податоци кои протекоа во јавноста, обезбедува дополнителни докази дека софтвер на ...

Прочитај повеќе

ЗНМ: Зголемен број на напади врз новинари, слаб напредок во медумските слободи

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) денеска го претстави годишниот извештај за показателите за степенот на слободата на медиумите и безбедноста на ...

Прочитај повеќе

ЗНМ: Драматичен пораст на напади кон новинарите – бараме итни решенија

По повод Меѓународниот ден за прекинување на неказнивоста на злосторствата против новинарите ЗНМ денеска одржа прес конференција на која претседателот и членовите на Управниот одбор ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 7 1 2 7
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00