среда, април 21, 2021
6 °c
Skopje
10 ° сре
12 ° чет
8 ° пет

Tag: намалат

Властите во Дубровник драстично ќе го намалат бројот на туристи – не сакаат да ги снајде судбината на Венеција

Дубровник драстично ќе го намали бројот на посетители што ќе можат да влезат во стариот дел од градот, открил градоначалникот ...

Прочитај повеќе

Силната конкуренција и слабите резервации ќе ја намалат добивката на „Ryanair“

Најголемиот европски економичен авиопревозник „Ryanair“ предупреди дека неговата добивка оваа година ќе биде пониска од онаа што беше прогнозирана, пренесуваат ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2