среда, февруари 24, 2021
9 °c
Skopje
7 ° сре
9 ° чет
11 ° пет

Tag: мрежа

АЕК ќе спроведува физибилити студија за влијанието на 5G мрежата врз здравјето на луѓето

Агенцијата за електронски комуникации наскоро ќе распише меѓународен тендер за избор на компанија која ќе изработи физибилити студија за влијанието ...

Прочитај повеќе

Меѓународна истрага: Валкани пари поминувале низ најголемите светски банки

Астрономските износи на "валкани" пари со години минувале низ најголемите банкарски институции во светот, откри истрагата на Меѓународниот конзорциум на ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 66 1 2 66