вторник, март 2, 2021
2 °c
Skopje
6 ° вто
7 ° сре
7 ° чет

Tag: мерки

Државата со нови мерки ќе го буди интересот на домашните компании за влез во ТИРЗ

Државата преку нов концепт во работењето на Технолошко-индустриските развојни зони реши да привлекува нови странски инвестиции. Новиот концепт се базира на ...

Прочитај повеќе

Барањата на бизнисот се прифатени но, апелот е итно носење на законите за брза реализација на петтиот пакет мерки!

Најголемиот дел од бизнис заедницата во земјава е задоволен од објавените мерки кои влегоа во петтиот сет мерки како поддршка ...

Прочитај повеќе

ССМ и активистите стравуваат дека постои опасност дел од газдите повторно да ја злоупотребат помошта од државата за плати!

Синдикалците и активистите со позитивни ставови во однос на петтиот сет економски мерки кои ги објави Владата. Задоволни се што ...

Прочитај повеќе

Бесими: Петиот сет на мерки е за ревитализација и развој на економијата

Мерките од петтиот сет предвидуваат грантови за остварени позитивни економски резултати, финансиска поддршка на извозот, значително зголемен пристап до кредити ...

Прочитај повеќе

Битиќи: Проблемите треба да се решаваат системски, но ако граѓаните имаат потреба ќе има нови економски мерки

Мерките не треба да бидат само ад-хок, туку системски да се решававаат проблемите, рече виепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, ...

Прочитај повеќе

Опаѓа бројот на новозаразени со Ковид-19, но остануваат апелите за почитување на мерките за заштита

Нови 307 случаи со КОВИД-19 од направени 1.854 тестирања беа евидентирани во вчерашниот билтен на Министерството за здравство по изминати ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 62 1 2 62