вторник, септември 21, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: мерки

Три европски земји ги укинуваат сите ковид-мерки, за таквиот чекор клучни се две нешта

Данска, Шведска и Холандија ги укинуваат практично сите мерки во борбата против пандемијата на коронавирус. Стапките на вакцинација се релативно ...

Прочитај повеќе

Бесими: Реформските мерки ќе бидат насочени кон зелена и дигитална транзиција, подобрување на деловното опкружување и намалување на неформалната економија

Министерот за финансии Фатмир Бесими заедно со вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, министерката за образование и наука Мила Царовска, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 70 1 2 70
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00