вторник, октомври 26, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: лондон

Од Лондон до Њујорк за три и пол часа: Нов прототип на суперсоничен комерцијален авион за чиј изглед сите зборуваат (ВИДЕО)

Американската технолошка компанија Boom Technology во средата претстави прототип на суперсоничен авион Boom Supersonic XB-1. Тие тврдат дека го конструирале ...

Прочитај повеќе

Лондон останува водечка локација за инвеститорите и покрај пандемијата

Целокупната привлечност на Лондон како водечка инвестициска дестинација останува непроменета, а првото големо истражување на глобалните инвеститори од почетокот на ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 36 1 2 36
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00