петок, февруари 26, 2021
8 °c
Skopje
10 ° пет
5 ° саб
4 ° нед

Министерството за здравство потпиша договор со „Синофарм“ за набавка на кинеската вакцина

Министерот за здравство, Венко Филипче, го потпиша договорот за набавка на вакцини против Ковид-19 од кинескиот производител „Синофарм“. Со договорот, ...

Прочитај повеќе

Кинезите стануваат господари на универзумот: Ја испратија првата фотографија од Марс (ФОТО / ВИДЕО)

Кинеското вселенско летало Тијанвен-1 ја испрати првата слика од Марс, соопшти Кинеската вселенска агенција. Тијанвен-1 беше лансиран во јули и ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 157 1 2 157