сабота, септември 25, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: инвестиции

Сарачини: УСАИД значаен долгогодишен партнер на македонскиот економски развој

Зголемена конкурентност на приватниот сектор, индустриска политика, развој на мали и средни претпријатија, одржлив економски развој, повеќе инвестиции, подобрена грижа и ...

Прочитај повеќе

Министерот Павлески на Глобален партнерски самит во Индија

Македонија како земја што се наоѓа на крстосница во Југоисточна Европа  е идеален производствен и дистрибутивен центар до европските пазари, како резултат на севкупните ...

Прочитај повеќе
Страна 98 од 100 1 97 98 99 100
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00