петок, февруари 26, 2021
10 °c
Skopje
10 ° пет
5 ° саб
4 ° нед

Tag: имунитет

Откриен дежурен „полицаец“ во човечкиот имунитет чија задача е да внимава на коронавирусот

Научниците идентификуваа антивирусен протеин кој открива размножување на вирусот во клетките и кој го контролира имунолошкиот одговор на вирусот SARS-CoV-2. ...

Прочитај повеќе

Ја враќа енергијата, го зајакнува целото тело: Овој домашен напиток може значително да го зајакне имунитетот! (РЕЦЕПТ)

Комбинацијата на овие состојки поволно делува врз организмот Силниот имунитет е многу важен со цел да се заштити телото од ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 13 1 2 13