среда, август 4, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Маск: Вештачката интелигенција ќе ги надвладее луѓето за помалку од пет години

Технолошкиот магнат Илон Маск предупреди дека вештачката интелигенција може да ги „надвладее“ луѓето во следните пет години. Ова предвидување претставува ...

Прочитај повеќе

Жена ќе го замени Илон Маск на чело на компанијата „Тесла“

Производителот на електрични автомобили, „Тесла“, денеска објави дека Робин Денхолм, главната финансиска директорка на австралискиот телекомуникациски оператор „Тестра Корп“, ќе ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 4 1 2 3 4
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00