четврток, февруари 25, 2021
1 °c
Skopje
9 ° чет
11 ° пет
6 ° саб

Tag: земја

Под будното око на научниците: Астероидот што лета кон Земјата може да предизвика удар со јачина на 150 атомски бомби

Астероидот 2009 JF1, според последните податоци, е на растојание на повеќе од 375 илјади километри од Земјата, но се приближува ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 302 1 2 302