понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: експерти

Зошто експертите во САД не одобрија трета доза на вакцина за сите возрасни групи?

Советниците за вакцинација на Американската администрацијата за храна и лекови во петокот одбија да препорачаат агенцијата да одобри ревакцинација за ...

Прочитај повеќе

Не можат да се договорат: Експертите имаат сосема различни ставови за тоа дали е потребна трета доза на вакцината Pfizer или не

Неколку експерти сметаат дека треба да се одобри дополнителна доза доколку се докаже значително зголемување на хоспитализациите или смртните случаи ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 16 1 2 16
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00