петок, октомври 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: европа

Лидерите на Европската Унија не сакаат да ветат проширување на Западен Балкан до 2030 година

На неформалниот самит ЕУ-Западен Балкан денеска во Словенија, лидерите на ЕУ ќе ја реафирмираат европската перспектива на регионот, според нацрт-изјавата ...

Прочитај повеќе

Лагард: Не смееме да дејствуваме набрзина врз транзициската инфлација

Гувернерката на Европската централна банка, Кристин Лагард, предупреди дека институцијата треба да биде внимателна во врска со евентуалното прекинување на ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 192 1 2 3 192
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00