четврток, декември 3, 2020
1 °c
Skopje
4 ° чет
5 ° пет
4 ° саб

Tag: европа

Американскиот производител на електрични автомобили Тесла размислува да се прошири во Европа

Американскиот производител на електрични возила Тесла размислува да го прошири својот бизнис во Европа со компактен модел на автомобил, кој ...

Прочитај повеќе

ЕК: Нема „драматично подобрување“ во аерозагадувањето во С. Македонија и регионот

Европската комисија денеска го презентираше својот редовен извештај за состојбата со аерозагадувањето во Европа, кој ги вклучува и шесте земји ...

Прочитај повеќе

Брако го создаде првото возило во Европа за одржување хигиена во урбани средини кое испушта вода, наместо издувни гасови

Велешката компанија „Брако“ ја произведе првата во Европа еколошка машина за одржување хигиена во урбани средини под брендот„Green Machines“ GM ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 180 1 2 180