вторник, септември 21, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: договор

Заев: Охридскиот рамковен договор донесе нов дух на водење политики – политики кои градат мостови, а не ги рушат

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев се обрати на Свечената академија по повод 20 години од Охридскиот ...

Прочитај повеќе

Преседан во спортот: Фудбалер ги отпушти менаџерите и агентите и договори нови милиони со клубот со помош на наука

За време на периодот кога повеќето професионални спортисти доживеале голема загуба на своето богатство, само четири лица успеале да заработат ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 223 1 2 223
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00