вторник, март 2, 2021
2 °c
Skopje
6 ° вто
7 ° сре
7 ° чет

А1 Македонија продолжува со едукативната програма за деца „Интернетот не е само игра… Кликај безбедно“

Од денес А1 Македонија продолжува со едукативни предавања за четвртоодделенците низ земјата, за безбедно користење на интернет, кои се во ...

Прочитај повеќе

Новото истражување укажува на загрижувачки податок: Долгиот КОВИД ги погодува и децата, познати и најчестите симптоми

Новата пандемија на коронавирус досега предизвика над 100 милиони луѓе да се заразат со вирусот САРС-КоВ-2, а 2,23 милиони луѓе ...

Прочитај повеќе

Кои се најголемите проблеми со кои децата се соочуваат во однос на насилството, дискриминацијата, децата на улица, образованието, слободното време и животната средина?

Деновиве во јавноста беше презентиран последниот извештај на Првата детска амбасада во светот „Меѓаши“ за состојбата на правата со децата ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 51 1 2 51