понеделник, мај 10, 2021
13 °c
Skopje
17 ° пон
17 ° вто
16 ° сре

Tag: граѓани

Анкета на ЕП: Повеќе од половина европски граѓани сметаат дека економската состојба во нивните земји ќе биде полоша за една година

Повеќе од половина европски граѓани сметаат дека економската состојба во нивните земји ќе биде полоша за една година и не ...

Прочитај повеќе

Граѓаните штедат на храна – паѓа прометот во трговијата со основните прехрамбени продукти

Граѓаните штедат и на храна, се помалку купуваат основни прехрамбени продукти. Пандемијата го стегна паричникот и приходите на населението кое ...

Прочитај повеќе

ЦЕА: Популизмот и клиентелизмот ги осиромашија граѓаните и ја презадолжија државата

Популизмот и клиентелизмот кои од осамостојувањето до денес царуваат во македонското општество и економија, доведоа до сиромашни граѓани и презадолжена ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 48 1 2 48