вторник, септември 21, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: градови

ЦГК: Општините просечно наплатуваат по 81 % од пресметаниот данок на имот, половина од парите се прибираат од Скопје

Денес, 8 март 2021 година, Центарот за граѓански комуникации (ЦГК) ги објави истражувањето и базата на податоци на пресметан и ...

Прочитај повеќе

Во болниците низ државата хоспитализитани 338 пациенти поради коронавирус

Вкупно 338 пациенти во моментов се хоспитализирани низ болниците во државата поради коронавирусот. Според официјалните податоци, на Инфективната клиника вкупно ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 29 1 2 29
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00