недела, декември 5, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: вредност

Како е можно Тесла денес да вреди повеќе од другите 9 најголеми производители на автомобили во светот заедно

Дали ја следиме трагикомичната приказна за еден од најголемите берзански меури во светската историја, кој порано или подоцна ќе пукне, ...

Прочитај повеќе

„Tesla“ се приклучи на клубот на компании со капитализација од 1 над трилион долари

Американскиот производител на електрични автомобили „Tesla“ достигна 1 трилион долари пазарна капитализација во понеделникот. Ова се случи по објавувањето на ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 133 1 2 133
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00