понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: вработување

ОРМ: Нов модел за вработување на лица со попреченост нема да ја подобри нивната инклузија, туку само ќе ги зголеми давачките

Законот за вработување на инвалидни лица во пракса носи и повеќе од очекуваните придобивки во областа на вработувањето на лица ...

Прочитај повеќе

Отворен најголемиот онлајн саем за вработување: Над 500 отворени позиции во 130 компании од Македонија и регионот

Синоќа, точно на полноќ, започна Регионалниот саем за вработување Од 13 до 20 октомври, сите посетители на саемот, на mk.regionalensaemzavrabotuvanje.com можат да ...

Прочитај повеќе

МТСП: Законот за стечајци стапи на сила, стечајците што ги исполнуваат условите во рок од 30 дена да се пријават во Агенцијата за вработување

Законот за материјално обезбедување на невработените лица поради приватизацијата на претпријатијата со доминантна сопственост на државата, популарно наречен Закон за стечајци ...

Прочитај повеќе

Brainster лансира онлајн платформа која ќе ги вмрежува компаниите со талентираните студенти и ќе им помогне при процесот на вработување и ко-иновирање

Компаниите сѐ повеќе се соочуваат со недостиг на квалитетни кадри, оттука идејата да се креира решение што ќе им помогне.  ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 43 1 2 43
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00