петок, април 16, 2021
11 °c
Skopje
7 ° пет
11 ° саб
10 ° нед

Tag: возила

„Го скршија мразот“ во Норвешка – пристигнаа првите кинески електрични автомобили (ВИДЕО)

Кинескиот производител на електрични автомобили „Xpeng“ започна да ги доставува првите возила на клиентите во Европа. Првиот контингент од 100 ...

Прочитај повеќе

Пајаците годинава кренале близу 10 000 возила, сообраќајната култура се учи од мали нозе!

Неправилно паркирани возила на тротоари или на зелени површини, непочитување на сигнализацијата во сообраќајот, пречекорување на дозволената брзина не само ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 156 1 2 3 156