петок, февруари 26, 2021
15 °c
Skopje
10 ° пет
5 ° саб
4 ° нед

Tag: возила

„Го скршија мразот“ во Норвешка – пристигнаа првите кинески електрични автомобили (ВИДЕО)

Кинескиот производител на електрични автомобили „Xpeng“ започна да ги доставува првите возила на клиентите во Европа. Првиот контингент од 100 ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 155 1 2 155