петок, октомври 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

ЕЛЕМ ја следи состојбата и го одржува водостојот на акумулациите на безбедно ниво

 АД „Електрани на Македонија“ соопшти дека секојдневно внимателно ја следи состојбата поради обилните врнежи и зголемениот дотек на вода и се преземаат превентивни ...

Прочитај повеќе
Страна 53 од 53 1 52 53
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00