сабота, февруари 27, 2021
19 °c
Skopje
5 ° саб
4 ° нед
5 ° пон

Tag: влада

Барањата на бизнисот се прифатени но, апелот е итно носење на законите за брза реализација на петтиот пакет мерки!

Најголемиот дел од бизнис заедницата во земјава е задоволен од објавените мерки кои влегоа во петтиот сет мерки како поддршка ...

Прочитај повеќе

Владата ја објави листата на фирми кои добиле државна помош, а не им исплатиле плати на вработените

Владата, синоќа ја објави листата на фирми кои добиле државна помош, а тие не ги уплатиле средствата на своите вработени. Најголем дел ...

Прочитај повеќе

Владата ја усвои Програмата за економски реформи 2021-2023 – стратешки документ за реформи координиран од Министерството за финансии

Владата ја усвои тригодишната стратегија за структурни реформи - Програма на економски реформи (ПЕР) 2021-2023. Овoj стратешки документ e исклучително ...

Прочитај повеќе

Комисијата за заразни болести предлага угостителските објекти да се затвораат во 18 часот и да нема групирања дома и на отворено

Комисијата за заразни болести ќе препорача до Владата нов пакет рестриктивни мерки за период од 18 декември до 21 јануари, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 107 1 2 107