среда, март 3, 2021
6 °c
Skopje
7 ° сре
7 ° чет
6 ° пет

„Тиквеш“ се вклучи во реализацијата на транснационален проект за поттикнување на локалниот економски развој

Преку партнерство со уште осум организации од четири европски земји, винарската визба „Тиквеш“ се вклучи во транснационалниот проект „Откривање на ...

Прочитај повеќе

Вкупно 24 медали за „Тиквеш“ и „Tikveš Châteaux & Domainеs“ на трите најголеми светски вински натпревари ова лето

Винарската визба „Тиквеш“ уште еднаш ја потврди својата лидерска позиција како најтрофејна винарница во Југоисточна Европа. На трите најголеми и ...

Прочитај повеќе

Дејан Мишковски – Gevino Wines со приказна за себе, посебно доживување, нешто кое што секој треба да го искуси!

Благодарение на Gevino Wines македонското вино денес е многу подостапно до македонскиот потрошувач. Овој наш вински бренд кој доаѓа од ...

Прочитај повеќе

Американските царини кон ЕУ стапија на сила: Такси за авионите на Airbus, француските вина и шкотското виски

САД денес воведоа дополнителни царини во вредност од 7,5 милијарди долари на цела низа производи, што е нова трговска офанзива ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 7 1 2 7