среда, септември 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: виена

Главниот уредник на виенскиот неделен весник Фалтер: Зад нападот стои албанец роден и израснат во Виена, неговите родители потекнуваат од Северна Македонија

Главниот уредник на виенското списание „Фалтер“, Флоријан Кленк, тврди дека зад нападот во Виена стои млад човек од Австрија со ...

Прочитај повеќе

Труд на експерти од Народната банка во Зборникот издаден по повод десетгодишниот јубилеј од формирањето на Виенската иницијатива

Во Зборникот издаден по повод десетгодишниот јубилеј од формирањето на Виенската иницијатива е објавен труд за прекуграничното банкарство во нашата ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 8 1 2 8
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00