петок, февруари 26, 2021
2 °c
Skopje
10 ° пет
6 ° саб
5 ° нед

Tag: болест

Откриен вид на коронавирус кој поради бројните мутации може повторно да ги зарази веќе закрепнатите пациенти од Ковид-19

Студија објавена во научниот репозитор на bioRxiv открила дека новиот јужноафрикански вид SARS-CoV-2, 501Y.V2, кој се карактеризира со повеќе мутации, ...

Прочитај повеќе

Голема студија потврдува: Ковид-19 е машка болест – почесто се разболуваат, имаат посериозни компликации, а и почесто умираат

Еднаш, откако пандемијата на новиот коронавирус ќе биде минато, многу лесно може да се случи во шегите за Ковид-19 да ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 12 1 2 12