недела, декември 5, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: бизнис

Две членки на АмЧам избрани помеѓу 8-те финалисти во “Иницијативата за Промовирање на Доверба во Бизнисот”

Проектите на Пивара Скопје и ЕВН Македонија се најдоа помеѓу 8-те најдобри проекти во Источна и Југоисточна Европа кои градат ...

Прочитај повеќе

Групацијата Триглав со раст на премијата и добивката и подобрена проценка на овогодинешниот профит

Групацијата Триглав го усвои бизнис планот за годишна добивка за 2022 година Групацијата Триглав во првите девет месеци од годинава ...

Прочитај повеќе

Бизнисот предупредува, замрзнувањето на цените ќе ја продлабочи работата на црно!

Замрзнувањето на цените нема да ги реши проблемите, децидни се бизнисмените. Инфлацијата е поттикната од неколку фактори, освен поскапи енергенси ...

Прочитај повеќе

Бесими со бизнис заедницата: Двојно зголемување на економскиот раст со Планот за финансирање забрзан раст

Министерот за финансии Фатмир Бесими денеска оствари средби со претставници на Стопанската комора на Северна Македонија, Сојузот на стопански комори ...

Прочитај повеќе

Поскапувањето на струјата ќе ја зголеми инфлацијата – бизнисот има потешкотии да ги реализира тековните договори

Стопанството се соочува со потешкотии во работата поради константниот раст на цената на струјата на светските берзи. Од бизнси секторот ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 171 1 2 171
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00