недела, јуни 13, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: безбедност

Германски виролог предвидува вирусна бура на есен: “Важно е да се изгради одржив концепт на заштита”

Германскиот виролог, Александер Кекуле е загрижен поради брзината и обемот на попуштање на мерките за сузбивање на коронавирусот и предвидува ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 28 1 2 28