петок, октомври 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Како се движел животниот стандард на земјите од поранешна Југославија од 90-тите години до денес (ВИДЕО)

Најдобриот животен стандард меѓу земјите кои некогаш ја сочинуваа Југославија е во Словенија. Стандардот остана ист како и во 1990 ...

Прочитај повеќе

Пазарната капитализација на првите 10 компании е еднаква на 12% од глобалниот БДП

Наспроти позадината на брзиот раст на берзите ширум светот, пазарната капитализација на некои јавни компании достигна нови рекордни нивоа, вклучително ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 74 1 2 3 74
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00