сабота, февруари 27, 2021
6 °c
Skopje
5 ° саб
4 ° нед
5 ° пон

Како се движел животниот стандард на земјите од поранешна Југославија од 90-тите години до денес (ВИДЕО)

Најдобриот животен стандард меѓу земјите кои некогаш ја сочинуваа Југославија е во Словенија. Стандардот остана ист како и во 1990 ...

Прочитај повеќе

Пазарната капитализација на првите 10 компании е еднаква на 12% од глобалниот БДП

Наспроти позадината на брзиот раст на берзите ширум светот, пазарната капитализација на некои јавни компании достигна нови рекордни нивоа, вклучително ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 72 1 2 72