вторник, септември 21, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: банки

Граѓаните не можат да ги подигнат заштедите: Банките се затворени, банкоматите пресушија, ниту менувачниците не работат…

Покрај затворените финансиски институции, суспендирани се и услугите за испраќање пари. Додека трае трката со времето за евакуација на илјадници ...

Прочитај повеќе

МБА: Граѓаните со пасош или со потврда од МВР можат да ги користат услугите и производите на банките и штедилниците

Македонската банкарска асоцијација ја известува јавноста дека согласно со мислењето добиено од Управата за финансиско разузнавање, а со заложби за ...

Прочитај повеќе

Укината Одлуката за привремено ограничување на распределбата и исплатата на дивиденда на акционерите на банките

Советот на Народната банка денес одржа седница на којашто ги разгледа најновите показатели и оцени за банкарскиот сектор, во контекст ...

Прочитај повеќе

Народната банка и МБА донесоа Насоки за банките и штедилниците: поголема транспарентност и стандардизација при објавувањето информации за депозитите и кредитите за населението

Поголема транспарентност и достапност на податоците за банкарските производи за граѓаните, а со тоа и поголема заштита на потрошувачите, се ...

Прочитај повеќе

Ангеловска-Бежоска: Поголемата вклученост на жените во банкарскиот сектор и воопшто во сите општествени сегменти, носи бројни економски придобивки за целото општество

„Поголемата вклученост на жените во банкарскиот сектор и воопшто во сите општествени сегменти, носи бројни економски придобивки за целото општество. ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 79 1 2 79
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00