вторник, септември 21, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: америка

Бајден и Си Џинпинг 90 минути на телефон: Согласни дека ривалството не треба да се претвори во конфликт

Американскиот претседател Џо Бајден телефонски разговараше со кинескиот претседател Си Џинпинг. За време на разговорите, двајцата лидери ја истакнаа потребата ...

Прочитај повеќе

Застрашувачка фотографија од вселената: Вака изгледа ураганот Ида, најсилниот во историјата на Луизијана(ФОТО)

Ураганот Ида ја погоди американската држава Луизијана југозападно од Њу Орлеанс во неделата, како ураган од 4 степени, објави Националниот ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 143 1 2 143
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00