среда, март 3, 2021
6 °c
Skopje
7 ° сре
7 ° чет
6 ° пет

Tag: америка

Американски експерти: Новите видови коронавирус го носат четвртиот бран во Америка, заканата е вистинска

Ширењето нови и позаразни видови коронавирус го носи почетокот на четвртиот бран од ковид-пандемијата во САД, предупредуваат американските здравствени експерти. ...

Прочитај повеќе

Американските компании продолжуваат со тестирање на вакцината против Ковид-19

Фармацевтската компанија „Астра Зенека“ ќе продолжи со клиничките испитувања на својата експериментална вакцина против Ковид-19 во САД, откако доби одобрение ...

Прочитај повеќе

Меѓународна истрага: Валкани пари поминувале низ најголемите светски банки

Астрономските износи на "валкани" пари со години минувале низ најголемите банкарски институции во светот, откри истрагата на Меѓународниот конзорциум на ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 139 1 2 139