сабота, септември 25, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: акции

„EssilorLuxotica“ сепак одлучи да го купи „GrandVision“ по договорената цена

Италијанско-француската корпорација „EssilorLuxottica“ ќе ја изврши планираната аквизиција на холандскиот малопродажник на очила „GrandVision“ за 7,3 милијарди евра по претходно ...

Прочитај повеќе
Страна 3 од 208 1 2 3 4 208
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00