сабота, септември 25, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: акции

Ова се најголемите компании во светот според пазарната капитализација (ИНФОГРАФИК)

Иако технолошките компании се повеќе се вклучуваат во листата Fortune 500, најголемите светски компании по пазарна капитализација не доаѓаат само ...

Прочитај повеќе

Роналдо „растури“ на социјалните мрежи, акциите на Јунајтед скокнаа за 7.37 отсто!

Поранешите фудбалери на Манчестер јунајтед, сегашните фудбалери, навивачите, направија вистинска „бура“ на Твитер со 2.5 милиони твитови по неговото враќање ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 208 1 2 208
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00